شناسایی هوشمند چهره با نسخه جدید نرم‌افزار اویجیلون

اویجیلون در جدیدترین نسخه نرم‌افزار مدیریت ویدئو ACC 7.4، از تکنولوژی Face Recognition مبتنی بر هوش مصنوعی بهره گرفته است.

در نرم افزار ACC 7.4 اویجیلون، تکنولوژی Face Recognition مبتنی بر هوش مصنوعی با اینترفیس جدید Focus of Attention ترکیب شده و به کمک قابلیت Appearance Alerts به پرسنل امنیتی کمک می‌کند تا واکنش مناسب و فوری را به محض دریافت هشدار و شناسایی چهره فرد مورد نظر داشته باشند. با تعریف Watch List توسط پرسنل حراستی، مدیران سازمان و افراد مجاز، و یا استفاده از دیتابیس حاصل از Appearance Search جهت تولید Watch List می‌توان چهره مظنون را شناسایی کرد.

رنگ زرد در اینترفیس Focus of Attention نرم‌افزار ACC 7.4 به معنی شناسایی چهره مظنون در تصاویر زنده حاصل از دوربین‌ها در سایت و بیانگر تهدید است.

قابلیت جدید appearance alerts در این نرم‌افزار با اعلام هشدار به تیم حراست به محض ورود افرادی که مجاز به ورود نیستند، منجر به واکنش سریعتر در پروژه‌های با مقیاس بزرگ مانند موسسات آموزشی، بیمارستان‌ها و… می‌شود.

با استفاده از نسخه جدید نرم‌افزار و لایسنس Face Recognition آن برای دوربین‌های آنالیتیک اویجیلون، دوربین‌ها با توجه به دیتابیس موجود قادر به شناسایی موارد منطبق می‌شوند. به محض یافتن موارد منطبق به تیم حراست بواسطه نرم‌افزار اعلام هشدار می‌شود. این رویکرد به تیم حراست این امکان را می‌دهد تا به جای خیره شدن به مانیتور برای مدت طولانی که قطعا منجر به از دست دادن برخی از رویدادهای مهم می‌شود، تنها از رویدادها و اطلاعات مهم آگاه شده و قادر به واکنش بلادرنگ باشند. با ارائه این قابلیت جدید کلیه مشتریان سازمانی اویجیلون بدون فوت وقت و واکنش به رویدادها قادر به عملکرد بلادرنگ خواهند بود.

لازم به ذکر است که تکنولوژی Face Recognition از چنان دقت بالایی برخوردار است که حتی با وجود تغییر مدل مو و استفاده از کلاه و… قادر به تشخیص چهره فرد و علاوه بر این شناسایی فرد مزبور خواهد بود.