جستجو بر اساس مشخصات ظاهری (Appearance Search)

پیش از این، جستجو در تصاویر برای هر دوربین و بر اساس زمان، حرکت و فعالیت صورت می‌گرفت. با این شرایط، در صورتی که اپراتور باید فرد یا خودروی خاصی را پیدا می‌کرد ناچار به جستجوی تصاویر تک تک دوربین‌ها بود چرا که هیچگونه قابلیتی برای تشخیص ویژگی‌های منحصر بفرد فیزیکی وجود نداشت و در صورت تغییر ظاهر و یا لباس، فرآیند جستجو برای اپراتورها دشوارتر هم می‌شد.

اویجیلون پیشرو در ارائه قابلیت‌های هوشمند ویدئو آنالیتیک با بهره‌گیری از الگوریتم‌های هوش مصنوعی تحول بزرگی در جستجوی تصاویر همه دوربین‌های کلیه موقعیت‌های تحت نظارت از نظر هوشمندی، دقت و سرعت عمل ایجاد کرده است.

اویجیلون برای اپراتورهای امنیتی این امکان را فراهم می‌کند تا به جای از دست دادن بسیاری از رویدادها و سوژه‌های مهم با استفاده از این تکنولوژی هوشمند از طریق نرم‌افزار ACC اویجیلون قادر به یافتن سوژه در مدت زمان بسیار کوتاه و واکنش مناسب بسیار فوری و موثر باشند.

بیشتر بدانید

جستجو با خصوصیات منحصر بفرد چهره

تکنولوژی ویدئو آنالیتیک جستجو بر اساس مشخصات ظاهری (Appearance Search) اویجیلون یک موتور جستجوی قدرتمند و سریع مبتنی بر الگوریتم‌های پیچیده یادگیری عمیق هوش مصنوعی است. با استفاده از این تکنولوژی اپراتور به آسانی قادر خواهد بود از میان ساعت‌ها ویدئوی ضبط شده فرد یا خودروی مورد نظر خود را فورا بیابد. به این ترتیب می‌تواند به شواهد ویدئویی مستحکم و قابل استناد از مسیر، آخرین موقعیت دیده شده و کلیه رویدادهای مربوط به فرد یا خودروی سوژه دسترسی داشته باشد. نحوه جستجو با این موتور هوشمند بر اساس انتخاب مشخصات فیزیکی از جمله رنگ لباس، جنسیت و سن است. با انتخاب مشخصات ظاهری مد نظر، اپراتور می‌تواند در مدت زمان بسیاری کوتاهی کلیه سایت‌های تحت نظارت را جستجو کند.
استفاده از خصوصیات منحصر بفرد چهره افراد در این تکنولوژی، اپراتور را قادر می‌سازد تا در صورت تعویض لباس افراد نیز قادر به شناسایی و موقعیت‌یابی سوژه باشد. با استفاده از گزینه‌های موجود برای یافتن فرد یا خودروی قبل و یا بعد از زمان مورد نظر، می‌توان سوژه را در کلیه لحظات قبل و بعد ردگیری کرده و در هر لحظه موقعیت او را شناسایی نمود.

روش‌های استفاده از تکنولوژی Appearance Search

  • دوربین‌های مجهز به تکنولوژی ویدئو آنالیتیک خود فراگیر اویجیلون به همراه ذخیره‌سازهای ویدئویی تحت شبکه اویجیلون که نرم‌افزار مدیریت ویدئوی اویجیلون نسخه‌ ACC 6 و یا ACC 7 روی آن‌ها نصب است.
  • دوربین‌های غیر آنالیتیک اویجیلون و یا دوربین‌های سازگار با ONVIF از برندهای دیگر به همراه دستگاه AI Appliance اویجیلون که دارای قابلیت ویدئو آنالیتیک خود فراگیر است.

توانایی فوق‌العاده در جستجوی سریع سوژه در میان تصاویر همه دوربین‌ها

جستجوی خودروی مورد نظر بر اساس مشخصات ظاهری

جستجوی خودروی مورد نظر مثلا خودروی مشکوکی که سوژه سوار بر آن شده

#سناریو 1- جستجوی فرد مورد نظر بر اساس مشخصات ظاهری

جستجوی فرد مورد نظر بر اساس مشخصات ظاهری مثلا کودکی که مفقود شده

#سناریو 2- جستجوی فرد مظنون به فعالیت‌های مجرمانه

جستجوی فردی که بسته یا کیف مشکوکی را در جای عمومی و شلوغ رها کرده

سیستم عامل و سخت‌افزار مورد نیاز برای استفاده از قابلیت جستجو بر اساس مشخصات ظاهری

تجهیزات مورد نیازنسخه +ACC 6.12نسخه ACC 7
سیستم عاملWindows (64-bit) driver version 397.44 or aboveWindows (64-bit) driver version 418.39 or above
سخت افزارNVIDIA Pascal™ or Maxwell™ GPU (CUDA compute capability 5.2 or 6.1), 4 GB RAMNVIDIA Pascal™ or Maxwell™ GPU (CUDA compute capability 5.2 or 6.1), 4 GB RAM