سوالات متداول مربوط به نرم افزار ACC اویجیلون

شما می توانید پاسخ تمام سوالاتی که در زمان راه اندازی نرم افزار و انجام تنظیمات برای شما مطرح شود را در این بخش پیدا کنید …

برای نصب نرم افزار ACC با بالاترین عملکرد استفاده از سیستم ‌عامل‌های Windows 10، Windows server 2012 R2 و Windows Server 2016 R2 توصیه می‌شود.

در صورتی که سیستمی که نسخه سرور نرم افزار اویجیلون روی آن نصب است با دوربین اویجیلون و یا هر دوربین سازگار با آنویف از برندهای دیگر دارای شبکه و سابنت یکسان باشند، دوربین بصورت اتوماتیک توسط نرم افزار شناسایی و در لیست دوربین‌های متصل به نرم افزار نمایش داده می‌شود. در غیر اینصورت با استفاده از Find Device و وارد کردن آدرس IP یا IP range، نوع دستگاه از نظر سازگاری با ONVIF، و…  می‌توان بطور دستی دوربین را پیدا کرد.

پس از ورود به نرم افزار ACC اویجیلون در صورتی که کامپیوتر کاربر و سایت در یک شبکه قرار داشته و دارای سابنت یکسان باشند، سایت بصورت اتوماتیک در کادر نمایش سایت‌ها و سرورها قابل مشاهده است. در غیر اینصورت، می‌توان بصورت دستی با استفاده از گزینه Find Site و وارد کردن آدرس IP سایت (سرور) مورد نظر، آن را یافت.

از قابلیت تشخیص حرکت معمولا برای شروع فرآیند ضبط ویدئو استفاده می‌شود که دوربین به محض تشخیص حرکت شرروع به ضبط تصاویر کند. اما برای جستجوی تصاویر و فعال کردن قوانین و نوتیفیکیشن‌ها نیز می‌توان از دو حالت تشخیص حرکت بصورت پیکسل (مشاهده کل ویدئو و در نظر گرفتن هر تغییر در پیکسل به عنوان حرکت در صحنه) و تشخیص حرکت اشیاء طبقه بندی شده برای دوربین‌های دارای قابلیت ویدئو آنالیتیک (آنالیز تصاویر و تنها ارائه گزارش از حرکت افراد یا خودروها) استفاده کرد.

در اینترفیس نرم افزار ACC7 از چند رنگ برای تمرکز اپراتور فقط روی موضوعات مهم استفاده شده است:

قرمز: آلارم

زرد: افراد شناسایی شده بدون ماسک، انطباق پلاک خودروی شناسایی شده، تشخیص فعالیت‌های غیر معمول

سبزآبی: تشخیص حرکات غیر عادی یا ویدئو آنالیتیک

آبی: تشخیص حرکت

سبز: دوربین نمایش داده شده در لیست رویدادهای اخیر

خاکستری: عدم وقوع رویداد

بی‌رنگ: دوربین متصل نیست

  • ویدئو با فرمت Native AVE اویجیلون که با نرم افزار Avigilon Player همراه است
  • ویدئو با فرمت AVI برای استناد به شواهد ویدئویی در دادگاه
  • فرمت تصویر

سوالات متداول مربوط به دوربین‌های اویجیلون

شما می توانید پاسخ تمام سوالاتی که در مورد دوربین‌ها و قابلیت‌های آن‌ها و انجام تنظیمات برای شما مطرح شود را در این بخش پیدا کنید …

با توجه به اینکه تکنولوژی ویدئو آنالیتیک اویجیلون روی دوربین ارائه شده و تنها قابلیت نرم افزار نیست، مدل‌هایی که دارای قابلیت ویدئو آنالیتیک هستند مجهز به دو پردازنده یکی برای ضبط تصاویر و دیگری برای آنالیز تصاویر می‌باشند.

دوربین‌های H5A مجهز به تکنولوژی نسل جدید ویدئو آنالیتیک اویجیلون مبتنی بر هوش مصنوعی قادر به تشخیص و طبقه‌بندی دقیق‌تر سوژه‌ها و چهره افراد و اشیاء ساکن در صحنه‌های شلوغ با سرعت بالاتر هستند. همچنین از انواع لنزهای تله برای انعطاف هرچه بیشتر در میدان دید دوربین استفاده شده است. همچنین، در دوربین‌های H5A تکنولوژی هوشمند تشخیص فعالیت‌های غیر عادی برای تشخیص فعالیت‌های غیر عادی افراد و خودروها از جمله سرعت و موقعیت نیز به کار گرفته شده است.

علاوه بر کدک‌های فشرده‌سازی استاندارد اعم از H.264، H.265، MJPEG و…، اویجیلون دارای تکنولوژی انحصاری هوشمند فشرده‌سازی SmartCodec HDSM برای فشرده‌سازی بیشتر تصاویر بدون از دست دادن جزئیات و مدیریت بهینه پهنای باند است.

دوربین‌های اویجیلون دارای تکنولوژی انحصاری هوشمند مادون قرمز Adaptive IR برای تنظیم شدت و میدان دید نور مادون قرمز هستند به گونه‌ای که روشنایی یکنواخت مادون قرمز تمام نقاط میدان دید دوربین را پوشش دهد.

دوربین‌های مگاپیکسلی اویجیلون بازه وسیعی از رزولوشن‌ها را از 1 تا 32 مگاپیکسل پوشش می‌دهند. همچنین دوربین 7k H4 Pro اویجیلون اولین دوربین 30 مگاپیکسلی تک سنسوری در صنعت نظارت تصویری در دنیا است.

دوربین‌های اویجیلون مجهز به تکنولوژی انحصاری LightCatcher اویجیلون قادر به ضبط تصاویر رنگی با کیفیت و جزئیات فوق‌العاده در محیط‌های دارای نور کم هستند.

سوالات متداول مربوط به الگوریتم‌های آنالیز تصویر اویجیلون

شما می توانید پاسخ تمام سوالاتی که در مورد تکنولوژی‌های ویدئو آنالیتیک و انجام تنظیمات برای شما مطرح شود را در این بخش پیدا کنید …

ویدئو آنالیتیک نسل جدید اویجیلون قادر به تشخیص و دسته‌بندی تعداد بیشتری سوژه با دقت باالاتر حتی در صحنه‌های شلوغ و نیز برای اشیاء ساکن و دقت بالاتر در تشخیص چهره است.

اویجیلون برای سری دوربین‌های H5 از الگوریتم‌های یادگیری عمیق هوش مصنوعی به عنوان مبنای ویدئو آنالیتیک نسل جدید خود استفاده کرده است که نسبت به ویدئو آنالیتیک سری H4 قادر به شناسایی تعداد و انواع بیشتری از سوژه‌ها در محیط‌های شلوغ و نور کم است.

ویدئو آنالیتیک نسل جدید اویجیلون قادر به تشخیص و دسته‌بندی تعداد بیشتری سوژه با دقت باالاتر حتی در صحنه‌های شلوغ و نیز برای اشیاء ساکن و دقت بالاتر در تشخیص چهره است.

تکنولوژی آنالیتیک اویجیلون برای جستجو و یافتن سوژه در دوربین‌های کل سایت بر اساس مشخصات ظاهری از جمله رنگ لباس و سن و جنسیت برای افراد و مشخصات ظاهری خودرو ارائه شده است که در کسری از ثانیه سوژه مورد نظر را یافته و کلیه لحظات قبل و بعد حضور سوژه در میدان دید همه دوربین‌ها را مشخص می‌کند.

بر اساس این قابلیت کلیه تصاویر ضبط شده از نظر هرگونه تفاوت و غیر عادی بودن موقعیت، سرعت و جهت حرکت در مقایسه با یک صحنه عادی آنالیز شده و به محض تشخیص حرکات غیر عادی آلارم اعلام می‌شود.

این تکنولوژی که در واقع نسل جدید قابلیت تشخیص حرکات غیرعادی است، علاوه بر تشخیص حرکات غیر عادی در صحنه قادر به تشخیص هرگونه فعالیت غیر معمول سوژه‌های دسته‌بندی شده نیز هست.